Mají pošťáci zaplaceno?

Pošťáci čekají na peníze od státu, které budou z 35 % použity na nárůst jejich mezd. Kdy konečně budou uhrazeny náklady na provozování základních poštovních služeb za roky 2013 a 2014 ve výši 1,4 miliardy korun?
Doručujeme pět dnů v týdnu do poslední zapadlé vesničky, máme malinké, naprosto ztrátové poštovní pobočky, aby vůbec v obci fungoval úřad. Pošta je veřejná služba pro občany celé republiky a není to jen o poštovních službách. Často je poštovní doručovatelka jediným člověkem, který zajišťuje spojení se světem.
To všechno stojí peníze. Na mzdy, energie, vybavení, automobily a složitou logistiku. Česká pošta od roku 2013 šetří na investicích. Šetří na mzdách zaměstnanců, šetří na obnově vybavení, na nových technologiích.
Nedostatečné finance řešíme po liberalizaci trhu poštovních služeb a uložení povinnosti zajištění základních poštovních služeb České poště na základě zákona už od roku 2013. Byl špatně koncipovaný kompenzační fond na úhradu nákladů, dlouho čekáme na konečné stanovení částky k úhradě od Českého telekomunikačního úřadu, a hlavně pořád čekáme na platbu od státu.
Pošťáci si zaslouží lepší mzdy, lepší pracovní prostředí a kvalitní vybavení pro práci!
Jindřiška Budweiserová
předsedkyně P KOV České pošty a OS ZPTNS